Wykonawcy

Oskar Raczycki

Kierownik projektu badawczego. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych oraz Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych (2018). Laureat pierwszej nagrody w konkursie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego na najlepszą pracę licencjacką, która dotyczyła międzynarodowych migracji spowodowanych zmianami klimatu (2013). Absolwent Centrum Prawa Amerykańskiego, programu prowadzonego przez kadrę University of Florida Levin College of Law na Uniwersytecie Warszawskim (2014). Zdobywał doświadczenie jako asystent prawny w SKS Legal, analityk w Ambasadzie Królestwa Danii i w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (2014-2017). Jako stypendysta funduszu E. Rownego im. I. Paderewskiego odbył częściowe studia na George Mason University i staż w Institute of International Finance w Waszyngtonie, D.C. (2015). Absolwent programu Diplomacy & Diversity Fellowship organizowanego przez Humanity in Action (2016).

Dorota Heidrich

Opiekun naukowy projektu badawczego. Adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, doktor nauk społecznych w zakresie nauki o polityce. Od października 2016 r. Zastępca Dyrektora Instytutu. Koordynator współpracy pomiędzy Instytutem oraz Fundacją HumanDoc przy festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDoc Globalny Rozwój w Kinie. Główne zainteresowania badawcze (w powiązaniu z prowadzoną dydaktyką) to: przymusowe migracje (uchodźcy i IDPs); międzynarodowa odpowiedzialność karna jednostek za zbrodnie; sprawiedliwość tranzytywna (transitional justice); organizacje międzynarodowe (rządowe i NGOs). Autorka artykułów naukowych, rozdziałów w pracach zbiorowych i książek dotyczących w/w problematyki, w tym m. in. Międzynarodowa ochrona uchodźców wewnętrznych. Aspekty prawne i praktyka, Warszawa 2005 oraz The Legacy of Crimes and Crises. Transitional Justice, Domestic Change and the Role of the International Community (z K. Bachmannem), Frankfurt am Main, Berlin, Bern, Bruxelles, New York, Oxford, Wien 2016.

Aigerim Fazylova

Pracownik pomocniczy w grancie badawczym. Absolwentka anglistyki i germanistyki na Uniwersytecie Buketov Karaganda (2014) oraz studiów europejskich na Uniwersytecie Warszawskim (2016). Zdobywała doświadczenie w Ambasadzie USA w Astanie (2014), Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych (2015-2016) oraz jako analityk w Bundestagu (2016) i Komisji Spraw Zagranicznych w Sejmie (2016). Prowadzi badania na temat etnopolitycznych organizacji mniejszości węgierskiej w Rumunii.

Jagoda Grondecka

Pracownik pomocniczy w grancie badawczym. Absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Orientalistycznym UW, studentka studiów magisterskich na Wydziale Orientalistycznym oraz na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Stażystka Ambasad RP w Teheranie i Islamabadzie, Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Centrum Antyterrorystycznego ABW. Stała współpracowniczka Kultury Liberalnej, gdzie pisze o Bliskim Wschodzie i świecie muzułmańskim.

Zuzanna Kwiatkowska

Pracownik pomocniczy w grancie badawczym. Absolwentka Wydziału Psychologii oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych (2015). Do jej głównych zainteresowań badawczych należą zagadnienia związane z problematyką dyskryminacji i uprzedzeń, zwłaszcza ze względu na rasę i płeć. Doświadczenia badawcze zdobywała w ramach współpracy z Centrum Badań nad Uprzedzeniami w Warszawie oraz Centrum Międzykulturowym w Akureyri na Islandii. Współautorka badań dotyczących zjawiska seksizmu w Polsce.

Joanna Mazur

Pracownik pomocniczy w grancie badawczym. Absolwentka prawa oraz Kolegium Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim, doktorantka na WPiA UW. Pracuje w obszarze prawniczych aspektów budowania Jednolitego Rynku Cyfrowego, przede wszystkim inicjatywy dotyczące ochrony praw autorskich oraz prywatności. Do jej naukowych zainteresowań należy również współpraca rozwojowa i migracje.